Lekkie kruszywo kompozytowe

OPIS

Zgłoszenie dotyczy lekkiego kruszywa kompozytowego, na bazie odpadów z recyklingu tworzyw sztucznych, mającego zastosowanie w budownictwie - jako składnik betonu lub zapraw albo materiał izolacyjny, w drogownictwie - jako materiał do wykonania stabilizacji i podbudów, w geotechnice do warstw filtracyjnych i wzmocnień gruntu jako wypełniacz żywic i innych materiałów konstrukcyjnych i powłokowych. Kruszywo jest sporządzone z odpadów z tworzyw sztucznych i innych, korzystnie odpadowych, materiałów. Kruszywo charakteryzuje się tym, że złożone jest z ziaren w postaci granulatu o uziarnieniu od 0,1 mm do 30 mm i budowie warstwowej. Każde ziarno ma polimerowy rdzeń (1) szczelnie otoczony co najmniej jedną zewnętrzną powłoką (2) wytworzoną z materiałów sypkich o uziarnieniu od 0,005 mm do 5 mm, korzystnie od 0,005 mm do 2 mm. Zewnętrzna powłoka (2) jest jednorodnie połączona z polimerowym rdzeniem (1).

Tytuł Lekkie kruszywo kompozytowe
Numer zgłoszenia w UP P.428025
Numer prawa wyłącznego Pat.236670
Data zgłoszenia do UP 2018-12-03
Data udzielenia prawa 2020-10-05
Status w UP Prawo w mocy

ZDJĘCIA

Zobacz również

25.07.2024

Urządzenie do segregacji wiórów tytanowych

Urządzenie do segregacji wiórów tytanowych charakteryzuje się tym, że składa się z trzech niepołączonych ze sobą na stałe elementów urządzenia przesiewowego, bębna przesiewowego oraz wirówki, gdzie urządzenie przesiewowe ma sita (1) korzystnie z oczkami

24.07.2024

Wymienny wkład ochronny

Wymienny wkład ochronny charakteryzuje się tym, że składa się z połączonych ze sobą co najmniej trzech warstw ochronnych, gdzie warstwy zewnętrzne (1, 3) stanowi materiał tekstylny, a warstwę wewnętrzną (2) stanowi filtr HEPA z cząsteczkami nanosrebra (4)

dr hab. inż. Piotr Szota, prof. PCz

Wydział

Wydział Inżynierii Produkcji i Technologii Materiałów

Dyscyplina naukowa

Inżynieria materiałowa

Twórcy

  1. Piotr Górak
  2. Przemysław Postawa
  3. Jarosław Kret

Kategorie

Patenty

Copyright © Politechnika Częstochowska. Wszystkie prawa zastrzeżone.