Urządzenie do mocowania próbek siatek gabionowych w maszynie wytrzymałościowej

OPIS

Zgłoszenie dotyczy urządzenia do mocowania próbek siatek gabionowych w maszynie wytrzymałościowej, mającego zastosowanie w szczególności przy badaniu parametrów wytrzymałościowych heksagonalnych siatek gabionowych. Urządzenie do mocowania próbek siatek gabionowych w maszynie wytrzymałościowej jest złożone z dwóch bliźniaczych uchwytów, z których każdy zawiera mocowaną w szczękach maszyny obejmę (2). Urządzenie charakteryzuje się tym, że w zakończonej mocującym zaczepem (5) obejmie (2) mającej postać ceownika z wewnętrzną dystansową przegrodą (4) ma zamocowane przegubowo górną płytę (3A) i dolną płytę (3B). Każda z płyt ma rozmieszczone w rzędach otwory których rozstaw w danym rzędzie jest zgodny z parametrami geometrycznymi charakterystycznymi dla danego asortymentu siatek gabionowych. Każdy z uchwytów ma ruchowo osadzone pomiędzy płytami (3A, 3B) wymienne tulejki (10). Wewnętrzna średnica tulejek odpowiada otworom płyt (3A, 3B). Tulejki mają obwodowe rowki współpracujące z oczkami próbek siatek gabionowych, a osadcza średnica każdej tulejki (10) jest wprost proporcjonalna do iloczynu średnicy drutu badanej siatki gabionowej i szerokości jej oczka heksagonalnego oraz odwrotnie proporcjonalna do dwukrotności promienia (R) dna obwodowego rowka tulejki (10).

Tytuł Urządzenie do mocowania próbek siatek gabionowych w maszynie wytrzymałościowej
Numer zgłoszenia w UP  P.430555
Numer prawa wyłącznego Pat.236192
Data zgłoszenia do UP 2019-07-11
Data udzielenia prawa 2020-08-19
Status w UP Prawo w mocy

ZDJĘCIA

Zobacz również

25.07.2024

Urządzenie do segregacji wiórów tytanowych

Urządzenie do segregacji wiórów tytanowych charakteryzuje się tym, że składa się z trzech niepołączonych ze sobą na stałe elementów urządzenia przesiewowego, bębna przesiewowego oraz wirówki, gdzie urządzenie przesiewowe ma sita (1) korzystnie z oczkami

24.07.2024

Wymienny wkład ochronny

Wymienny wkład ochronny charakteryzuje się tym, że składa się z połączonych ze sobą co najmniej trzech warstw ochronnych, gdzie warstwy zewnętrzne (1, 3) stanowi materiał tekstylny, a warstwę wewnętrzną (2) stanowi filtr HEPA z cząsteczkami nanosrebra (4)

dr hab. inż. Piotr Szota, prof. PCz

Wydział

Wydział Inżynierii Produkcji i Technologii Materiałów

Dyscyplina naukowa

Inżynieria materiałowa

Twórcy

  1. Szczepan Śpiewak

Kategorie

Patenty

Copyright © Politechnika Częstochowska. Wszystkie prawa zastrzeżone.